מוגן באמצעות reCAPTCHA של גוגל פרטיות תנאים
English
שלום אורח, התחבר
תמונת אווירה

חנות

שלום אורח, התחבר

קשר עין

מחיר לצרכן100 ₪
מחיר לחבר75 ₪

קשר עין הוא כלי העבודה החשוב ביותר של מדריך הצלילה וספק האינפורמציה הטוב ביותר. מתחת למים חייב המדריך לשמור על קשר עין רציף עם הצוללים, למניעת נתק ותקלות שונות. מעל ומתחת למים, מבט קרוב בחניך ויצירת קשר עין עמו יספקו למדריך אינדיקציה על מידת הריכוז של החניך, על מידת הבנתו את החומר הנלמד, והחשוב מכל – האם הוא חושש, האם הוא לחוץ, או שמא רגוע ובשליטה.

בחרנו לקרוא לחוברת זו "קשר עין", בתקווה שגם היא תהווה כלי עבודה בידי מדריכי הצלילה ותספק להם מידע, דרכי עבודה וטיפים שיסייעו להדרכה נכונה ובטוחה. 

 

בחוברת זו מרוכז תקציר המידע ההדרכתי הנדרש ממדריך צלילה של ההתאחדות הישראלית לצלילה. חומר העזר מתבסס על הרצאות המד"ר בקורס המדריכים ואינו עומד בפני עצמו. על החניך בקורס המדריכים להיות נוכח בהרצאות המד"ר.

הגישה ההדרכתית עליה מבוסס קורס מדריכי הצלילה ומקצוע הדרכת הצלילה בהתאחדות היא, כי מדריך הצלילה הוא בראש ובראשונה מדריך. לימוד הצלילה הנו תוכן שאותו הוא צריך להעביר, אולם למדריך יש את היכולת לבצע התאמות למערכים שונים ולתחומים שונים.

כך, למשל, מתבססת הכשרת המדריך על תרגולים השייכים, ברובם, לקורס צולל כוכב אחד, אך הסמכת המדריך היא גם לקורס צולל כוכב שני וקורסי התמחויות.

באותה מידה, יוכל המדריך להתאים עצמו לשינוי מערך, אם יתבצע, ללא בעיות מיוחדות, משום שלמד ותירגל את עקרונות ההדרכה ובעזרתם הוא מסוגל להדריך ולהורות תכנים שונים. חניכי קורס מדריכי הצלילה מיישמים זה שנים רבות את עקרונות ההדרכה בתחום הצלילה, כמו גם בתחומי הדרכה אחרים.

חלקה הראשון של החוברת עוסק בצדדים התיאורטיים של ההדרכה, עקרונות הנכונים לכל סוג של הדרכה. חלקיה האחרים של החוברת עוסקים בפרקטיקה של הדרכת הצלילה ומרכזים מידע שימושי לחניך בקורס המדריכים וכן למדריכי צלילה פעילים.

קשר עין קשר עין #2 קשר עין #3 קשר עין #4