Picture atmosphere

מגזין צלילה

מגזין צלילה

מגזין צלילה .

 

 

הלהקה
מתוך מגזין מס. 29, פורסם בינואר 2002
רק המחשבה על צלילה בראס – מוחמד, בקצהו הדרומי של חצי האי סיני, מספיקה להאיץ את הדופק אצל רוב הצוללים. אולם כאשר אתה ממש שם, מרחף מעל אינסוף כחול וצלול, ההרגשה מדהימה.
משנה מקום משנה צורה
מתוך מגזין מס. 31, פורסם בפברואר 2003
לרבים מאתנו, הצוללים, מוכרת תחושת הצריבה הבלתי נעימה הגורמת לא אחת לפצעים אדומים ומגרדים, או אף שלפוחיות, לאחר נגיעה שלא במתכוון במושבת "אלמוג אש".
סיפור בעל שמונה זרועות
מתוך מגזין מס. 31, פורסם בפברואר 2003
אגדות ימאים עתיקות מספרות על יצור דמוי שד בעל זרועות דביקות וארוכות, המגיח מן המעמקים וחוטף ימאים תמימים לקרקעית הים. על פי סיפורים אחרים הוא תוקף ומטביע ספינות שלמות בדרכן בלב ים. יצור ערמומי, חמקן ואפוף מסתורין. האם יש אמת בסיפורים אלה? אולי. אבל כולם מבוססים על יצור אמיתי ויוצא דופן – התמנון.
ציידים בשונית
מתוך מגזין מס. , פורסם ב
על אף העובדה שהציידים הימיים המפורסמים ביותר הם הכרישים -טורפי על מהירים וחזקים, המגלמים עוצמה מעוררת קנאה - בהתבוננות מעמיקה יותר ניתן להבחין, שהציידים המתוחכמים באמת, הם דווקא אלה הנראים מסורבלים יותר.
הטורפים הימיים
מתוך מגזין מס. 46, פורסם בספטמבר 2010
הדולפינים והלווייתנים הם לא היונקים הימיים היחידים. קבוצה גדולה ומכובדת של טורפים ימיים נכללת אף היא ביונקים הימיים ומונה כרבע ממספר מיני היונקים הימיים החיים בעולם (126 מינים בכל הקבוצות ביחד). משפחת-העל "הטורפים הימיים" נקראת בלטינית Pinnipedia ומשמעות השם היא "סנפיר-רגליים", על שם סנפיריהם הקדמיים והאחוריים שמקורם האבולוציוני הוא רגליים קדמיות ואחוריות. מיני הסדרה הזו טורפים דגים ותמנונים וכוללים את משפחת כלבי-הים (Phocidae), אוטריים (Otariidae) – אריות-הים ודובי-הים ("כלבי-ים פרוותיים") - וסוסי הים (Odobenidae).
יונקים ימיים בים האדום
מתוך מגזין מס. 46, פורסם בספטמבר 2010
מבין כל האזורים הימיים בעולם, הים האדום עדיין נחשב לאחד האזורים הפחות מופרעים מבחינה סביבתית. זהו אזור ימי מבודד יחסית ומכיל תנאים סביבתיים מיוחדים הכוללים מצד אחד מים רדודים בקרבת החוף ומדף יבשת תלול במיוחד הצולל עד לעומקים של למעלה מ-2,000 מטרים באזורים מסוימים. התנאים המיוחדים הללו אפשרו התפתחות של מגוון רחב של גומחות מחיה אקולוגיות המהוות בית גידול ליצורים ימיים רבים. מינים ימיים רבים הינם ייחודיים לים האדום – אנדמיים - ולא נמצאים בשום מקום אחר בעולם ועל כן עלינו לדאוג לשמר את הים הזה לעתיד ילדינו והעולם כולו.
יונקים ימיים בים תיכון בישראל
מתוך מגזין מס. 46, פורסם בספטמבר 2010
אור ראשון, צוות חוקרים ומתנדבים מפליגים אל הים הפתוח בסירת גומי גדולה לחפש דולפינים. תסריט המזכיר סרט טבע המצולם בהוואי, בקריביים או באוסטרליה. במחמל"י – מרכז חקר, מידע וסיוע ליונקים ימיים בישראל - הפועל תחת חסות אקדמית של המכון ללימודי ים על שם ליאון רקאנטי באוניברסיטת חיפה, זו שגרת עבודה. פעם בשבוע, במידה שמצב הים מאפשר, אנו יוצאים לים לחקור את אוכלוסיות היונקים הימיים בים תיכון מול חוף ישראל.
החוש השישי של הדולפינים
מתוך מגזין מס. 46, פורסם בספטמבר 2010
מגיל צעיר הרגילו אותנו לחשוב שישנם בטבע חמישה חושים: ראייה, שמיעה, מישוש, טעם וריח, אבל האמת היא קצת אחרת.
התחשאים – סדרת הסירנות
מתוך מגזין מס. 46, פורסם בספטמבר 2010
סדרת התחשאים, הידועים גם בשם "סירנות הים", או "פרות הים", זו סדרה של בעלי-חיים אקווטיים וצמחוניים, המאכלסים ביצות, לגונות, נהרות, שפכי נהרות ואזורים מים חופיים. קיימים כיום כארבעה או חמישה מינים ומין נוסף התקיים עד לאחרונה, והוכחד במאה ה-18 בידי האדם בשל ציד יתר (ראו מסגרת טקסט). שמם הלועזי נגזר מהמיתולוגיה היוונית, ויש הטוענים שיורדי-ים גלמודים טעו בהם וחשבו אותם לבתולות-ים ולסירנות.
מבט אל צבי הים בישראל
מתוך מגזין מס. 48, פורסם בספטמבר 2011
היינו בעומק 40 מטר באחת הצלילות של קורס ה-DM כשהגיע הצב מהעומק. הרגשתי מספיק נוח לפתח איתו שיחה ערה (כן, החנקן עשה את שלו). "מה אתה עושה כאן?" שאלתי בעניין, אולי אפילו בתימהון. והוא, מבלי להיות מושפע מהעומק או מהחנקן, שחה מסביבי בקלות ונינוחות. הוא הביט על מיכל האוויר המסורבל, על הצינורות העוטפים אותי מכל עבר, הוא הביט על המשקולות והסנפירים הוורודים שהיו לי, זרק עוד מבט אחרון על המסכה שלי ושאל, כמעט בזלזול: "מה אני עושה פה?!" אחר, חבט בשתי גפיו הקדמיות, מערבולות המים הגיעו עד אליי, ונעלם אל תוך הכחול.
חולצת טריקו נוסטלגית!
עכשיו בחנות!
חולצת טריקו נוסטלגית!
חזר למלאי! חולצת טריקו קצרה עם לוגו הדג היהודי צבע לבן מידות 16, S-3XL
לרכישה ולמידע נוסף >
רכישת ביטוח צלילה + תשלום דמי חבר הכל במקום אחד
ביטוח צלילה!
רכישת ביטוח צלילה + תשלום דמי חבר הכל במקום אחד
ההתאחדות הישראלית לצלילה רואה בביטוח הצלילה את אחד מהשירותים החשובים שביכולתה לספק לחברי ההתאחדות. זכרו שכשאתם רוכשים ביטוח צלילה דרך ההתאחדות הישראלים לצלילה אתם תורמים לפיתוח ענף הצלילה
לרכישת ביטוח צלילה או תשלום דמי חבר >
תוצאות הבחירות להנהלת ההתאחדות 2019
תוצאות הבחירות להנהלת ההתאחדות 2019
אלו תוצאות הבחירות להנהלת ההתאחדות הישראלית לצלילה: בסך הכל נספרו 461 טפסי הצבעה כשרים. 223 טפסי הצבעה נפסלו – רובם המוחלט מכיוון שחברותו של המצביע לא היתה בתוקף, או שלא היה חבר בכל ששת החודשים האחרונים, כנדרש בתקנון העמותה. תשעת הראשונים ברשימה נבחרו להנהלה. חברי ההנהלה החדשה בוחרים את יו"ר העמותה. אם יבחרו אחד מביניהם ליו"ר, העשירית ברשימה תיכנס להנהלה.
לתוצאות: >