תמונת אווירה

מגזין "צלילה" מס. 48

מתוך מגזין מס. 48, פורסם בספטמבר 2011
היינו בעומק 40 מטר באחת הצלילות של קורס ה-DM כשהגיע הצב מהעומק. הרגשתי מספיק נוח לפתח איתו שיחה ערה (כן, החנקן עשה את שלו). "מה אתה עושה כאן?" שאלתי בעניין, אולי אפילו בתימהון. והוא, מבלי להיות מושפע מהעומק או מהחנקן, שחה מסביבי בקלות ונינוחות. הוא הביט על מיכל האוויר המסורבל, על הצינורות העוטפים אותי מכל עבר, הוא הביט על המשקולות והסנפירים הוורודים שהיו לי, זרק עוד מבט אחרון על המסכה שלי ושאל, כמעט בזלזול: "מה אני עושה פה?!" אחר, חבט בשתי גפיו הקדמיות, מערבולות המים הגיעו עד אליי, ונעלם אל תוך הכחול.
מתוך מגזין מס. 48, פורסם בספטמבר 2011
"קורס התמחות צלילה עם דולפינים? למה צריך לעבור קורס כדי לצלול עם דולפינים???" את השאלה הזו שאל אותי כמעט כל מי ששמע שאני מתעתד ללוות קורס כזה. והאמת היא שלא צריך. אבל גם לא צריך קורס התמחות בנושא סביבה ימית, או בנושא צילום תת-ימי, ובכל-זאת אנשים נרשמים לקורסים הנ"ל חדשות לבקרים, כדי להשתפר באותם תחומים, וכדי ליהנות מהם יותר. ובכן, גם קורס התמחות צלילה עם דולפינים הוא כזה: ארבע הצוללות שליוויתי בקורס ההתמחות שלהן ללא ספק שיפרו את הבנתן את עולמן של הדולפינים, למדו לא מעט על החיות שכולנו אוהבים, אבל בעיקר נהנו מחוויה יוצאת דופן: סופשבוע שכולו דולפינים.
מתוך מגזין מס. 48, פורסם בספטמבר 2011
תחנות ניקוי הינן מקומות בריף שדגים שונים מגיעים אליהם על מנת ליהנות משירותי ניקוי טפילים, אצות ולכלוכים שונים שנדבקו לגופם. כל יצור שחי בים זקוק מדי פעם לניקוי וטיפול כזה, המועיל לבריאותו ולתפקודו התקין. את הטיפול הזה מעניקים דגי נקאי, שרימפס ודגים קטנים שונים, כגון יוליות. בעיקרון, דגי הנקאי ויתר הקטנטנים שמשתתפים בחגיגת הצחצוח מסוגלים לנקות את הלכלוכים והטפילים מבלי לפגוע ברירית שעוטפת את גופם של הפציינטים ולגרום להם נזק. בתמורה לשירותי הניקוי (שתוצריו מהווים חלק מתפריטו של הנקאי), זוכים הנקאים לחסינות בזכות שירותיהם הטובים ואינם נטרפים על ידי הפציינטים מוקירי התודה בזמן שהם (הנקאים) מנקרים טפילים מגופם, זימיהם ולעתים אף מתוך פיהם של מושאי הניקיון. זוהי סימביוזה במיטבה!
מתוך מגזין מס. 48, פורסם בספטמב 2011
אם יש מקום אחד במפרץ מילין (Milne Bay) השוכן במזרח פפואה-גיניאה החדשה, מול איי שלמה, שאפשר להגיד עליו שהוא מכיל את כל מה שיש לאזור הנפלא הזה להציע, הרי שזהו אזור לוואדי (Lauadi). יש בו שונית יפהפייה, Muck Diving אמיתי, בזכות שפך הנחל שזורם למפרץ, כפר ידידותי וים טורקיז בוהק.
מתוך מגזין מס. 48, פורסם בספטמבר 2011
מבוסס על מקרה שקרה. לצערי.
מתוך מגזין מס. 48, פורסם בספטמבר 2011
ד"ר יעקב (יק) כהנוב, ראש החוג לציוויליזיציות ימיות והמכון ללימודי ים ע"ש רקנאטי, אוניברסיטת חיפה
מתוך מגזין מס. 48, פורסם בספטמבר 2011
לברזיל הגעתי לא רק בגלל הקרנבל, אלא גם במטרה לצלם בעלי חיים בטבע. שני אזורים משכו את תשומת לבי בגלל ריבוי בעלי-החיים שבהם: יערות האמזונס וביצות הפנטנל. להגיע לעומק האמזונס זה לא עניין של מה בכך: נדרשות שלוש טיסות פנים כדי להגיע למנאוס, בירת האמזונס.
חולצת טריקו נוסטלגית!
עכשיו בחנות!
חולצת טריקו נוסטלגית!
חזר למלאי! חולצת טריקו קצרה עם לוגו הדג היהודי צבע לבן מידות 16, S-3XL
לרכישה ולמידע נוסף >
מגזין "צלילה" מס’ 50
מגזין "צלילה" מס' 50
מגזין "צלילה" מס' 50. גיליון חגיגי למזכרת של מגזין "צלילה", לרגל שנת היובל להתאחדות. הגיליון "עבר-הווה-עתיד" עוסק בהתאחדות הצלילה בארץ ובעולם, מתאר תחומי עיסוק של ההתאחדות כיום ומוסיף גם מחשבות ורעיונות על הצלילה בעתיד. לחברי ההתאחדות תמורת דמי משלוח בלבד!
לרכישה ולמידע נוסף >
רכישת ביטוח צלילה + תשלום דמי חבר הכל במקום אחד
ביטוח צלילה!
רכישת ביטוח צלילה + תשלום דמי חבר הכל במקום אחד
ההתאחדות הישראלית לצלילה רואה בביטוח הצלילה את אחד מהשירותים החשובים שביכולתה לספק לחברי ההתאחדות. זכרו שכשאתם רוכשים ביטוח צלילה דרך ההתאחדות הישראלים לצלילה אתם תורמים לפיתוח ענף הצלילה
לרכישת ביטוח צלילה או תשלום דמי חבר >
שעון צלילה מבית  ADI דגם 2506
עכשיו בחנות
שעון צלילה מבית ADI דגם 2506
גוף השעון עשוי פלדת אל חלד חזקה ועמידה לאורך שנים מנגנון QUARTZ אמין ומדויק רצועת סיליקון שחורה נוחה ונעימה למגע תצוגת שנתות ותאריכון על גבי לוח ניקל שחור שנתות ומחוגים זוהרים בחושך עמיד במים עד 200 מטר קוטר השעון 45 מ"מ
לרכישה ולמידע נוסף >
חלוק מגבת
עכשיו בחנות!
חלוק מגבת
חלוק מגבת עם לוגו ההתאחדות לאחר הצלילה מידות S-3XL צבעין כחול רויאל וכחול נייבי
לרכישה ולמידע נוסף >